• personal3.jpg
  • slajd-6.jpg
  • slajd-7.jpg
  • slide-9.jpg
  • slide-10.jpg
  • slide-11.jpg
  • slide4.jpg
  • slide_8.jpg
  • slide_b.jpg

Mistrzostwa Europy U16

 

OK ORGANIZATOR MIEJSCE POLSKI TRENERZY ZAWODNICZKI
1997 XII Sopron (WĘGRY) 9R Remigiusz Koć (MKS MDK Warszawa) trener główny Dorota Kępa (ob. Ćmikiewicz, MKS MDK Warszawa), Marianna Kuraś (ob. Peciakowska, MKS MDK Warszawa), Patrycja Gulak (ob. Lipka, TSK Olsztyn), Elżbieta Międzik (Korona Kraków), Marta Dydek (Huragan Wołomin), Agnieszka Zalewska (ob. Obłaza, MKS Działdowo).
1999 XIII Tulcea (RUMUNIA) 6   Iwona Zagrobelna (MKS MOS Wrocław), Elżbieta Międzik (Korona Kraków), Paulina Pawlak (ob. Madej, MKS Jedynka Łódź), Beata Ratajczak (Quay-7 Poznań), Magdalena Rzeźnik (Pogoń Wschowa), Karolina Sokalska (ob. Czerwonka, MKS Jedynka Łódź).
2004 XVI Torino, Asti, Biella, Novara, Cuneo (WŁOCHY) 12 Remigiusz Koć (SMS PZKosz Warszawa)       trener główny Magda Bibrzycka (VBW GTK Gdynia), Barbara Głocka (TSK Olsztyn), Marta Jujka (ob. Witkowska, AZS Jelenia Góra), Lidia Kopczyk (ob. Niedzielska, Gimball Tarnawa Dolna), Katarzyna Płazińska (Korona Kraków), Mirela Pułtorak (ob. Dam, Cukierki Odra Brzeg).
2005 XVII Poznań (POLSKA) 3   Katarzyna Bednarczyk (Pułaski Warszawa), Katarzyna Ćwiklińska (ob. Smolana, Wrzos Toruń), Aneta Kotnis (Wisła Kraków).
2006 XVIII Kosice (SŁOWACJA) 6   Agata Bogusz (SKS 12 Warszawa), Olivia Tomiałowicz (obecnie Szumełda-Krzycka, Lider Pruszków), Klaudia Sosnowska (Lider Pruszków), Magdalena Kaczmarska (Stal Stalowa Wola), Monika Lelek (Korona Kraków), Anna Soszyńska (Huragan Wołomin).
2007 XIX Valmiera (ŁOTWA) 10   Monika Jasnowska (Orzeł Polkowice), Aleksandra Dziwińska (ŁKS Łódź), Małgorzata Misiuk, Marta Olędzka (Gimbasket Białystok).
2008 XX Katowice (POLSKA) 6   Monika Jasnowska (Orzeł Polkowice), Agata Dobrowolska (AZS Lublin), Martyna Stelmach (MKS Zabrze), Kinga Bandyk (Gwarek Pawłowice), Andżelika Kowalska (MUKS Poznań), Aldona Morawiec (RMKS Rybnik), Monika Bieniek (Huragan Wołomin), Paulina Kuras (MLKS Rzeszów).
2009 XXI Naples (WŁOCHY) 10   Monika Blicharz (Bryza Kolbudy), Dominika Miłoszewska (SKS 12 Warszawa), Agnieszka Feja (Huragan Wołomin).
2010 XXII Kozani, Ptolemaida (GRECJA) 14   Monika Blicharz, Monika Naczk (Bryza Kolbudy), Dominika Miłoszewska (SKS 12 Warszawa), Aleksandra Wolańska (MKS MOS Katowice).
2011 XXIII Caglari (WŁOCHY) 15 (spadek do Dywizji B)   Dominika Duraj (VBW GTK Gdynia), Karolina Poboży (UKS Huragan Wołomin), Amalia Rembiszewska (OSiR Trójka Żyrardów), Angelika Stankiewicz (UKS Jagiellonka Warszawa).
2012 XXIV Talin (ESTONIA) 5 (Dywizja B)   Joanna Grymek (TS Wisła Kraków), Natalia Gwarda (UKS Basket Aleksandrów Łódzki), Aleksandra Mysińska (OSiR Trójka Żyrardów), Jowita Ossowska (GTK Gdynia), Karolina Poboży (UKS Juragan Wołomin), Amalia Rembiszewska (OSiR Trójka Żyrardów), Zuzanna Sklepowicz (WKK Wrocław), Julia Tyszkiewicz (UKS Bryza Kolbudy).
2013 XXV Matosinhos (PORTUGALIA) 5 (Dywizja B) Bartosz Słomiński (SMS PZKosz Łomianki) asystent trenera Klaudia Budkiewicz (MUKS Widzew Łódź), Julia Niemojewska (UKS Trójka Żyrardów), Weronika Nowakowska (UKS Trójka Żyrardów), Paulina Zając (UKS Trops Kartuzy), Kinga Piędel (UKS Gorce Nowy Targ), Karolina. Stawińska (SKS Starogard Gdański), Aleksandra Parzeńska (KS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.)
2014 XXVI Talin (ESTONIA) 5 (Dywizja B) Remigiusz Koć (SMS PZKosz Łomianki) asystent trenera Anna Makurat (KS Bat Sierakowice),  Julia Niemojewska (UKS Trójka Żyrardów), Weronika Nowakowska (UKS Trójka Żyrardów), Karolina Omelan (MKS Truso Elbląg).
2015 XXVII Struga, Ohrid (MACEDONIA) 6 (Dywizja B) Justyna Borońska (SMS PZKosz Łomianki) asystent trenera Alicja Falkowska (MKK Sokołów Podlaski), Anna Makurat (KS BAT Sierakowice), Anna Markowska (GTK Gdynia), Julia Niełacna (UKS BASKET Ostrów Wlkp.), Natalia Ryng (GTK Gdynia), Karolina Szydłowska (MOS ŚLEZA Wrocław), Anna Wińkowska (UKS TRÓJKA Żyrardów), Barbara Zieniewska  (MKK Sokołów Podlaski).
2016 XXVIII Oradea (RUMUNIA) 1 (Dywizja B - awans do A)   Liliana BANASZAK  (TS BASKET Gniezno), Karina GZINKA (MUKS WIDZEW Łódź), Anna MAKURAT (KS BAT Sierakowice), Anna WIŃKOWSKA (UKS TRÓJKA Żyrardów).
2017 XXIX Bourges (FRANCJA) 8   Emilia KOŚLA (UKS La Basket Warszawa), Martyna KOWALSKA (MKS Tęcza Leszno), Magdalena SZULC (MPKK Sokołów Podlaski).

SMS Łomianki

logo ost1

Kalendarz spotkań

Partnerzy i sponsorzy