W dniu 14 października 2017 w naszej szkole odbyło się ślubowanie nowych uczennic. Drugą częścią uroczystości był mecz naszego młodszego zespołu z finalistą ubiegłorocznych rozgrywek drużyną AZS Uniwersytet Gdański. Mimo tego, iż nie byliśmy faworytem w tym spotkaniu – od początku rywalizowaliśmy na równi z doświadczonym zespołem z Gdańska. Po bardzo dobrej pierwszej połowie na tablicy widniał wynik remisowy 34:34. Po zmianie stron zespół gości zmienił sposób obrona na strefę i nasz mało doświadczony zespół zaczął popełniać błędy. Jeszcze po trzech kwartach remisowaliśmy 47:47 jednak był to nasz ostatni wyrównany wynik. Od tego momentu AZS UG zdobywał przewagę i powiększał ją z każdą minutą. Wygrał ostatnią kwartę 23:8 i cały mecz 70:55. Po raz kolejny prezentujemy się bardzo dobrze przez większość meczu, jednak brak doświadczenia daje nam się we znaki w wyrównanych końcówkach meczu.

Za tydzień gramy mecz na wyjeździe z drużyną Basket 25 Bydgoszcz i postaramy się o sprawienie niespodzianki i odniesienie pierwszego zwycięstwa.

SMS PZKosz II Łomianki  - AZS UG    55:70

Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Pszczolarska 13, Puter 12, Kośla 10, Bazan 9, Duda 6, Ustowska 4, Lemańska 2