REKRUTACJA DO SZKOŁY

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Nr 71 Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach rozpoczyna nabór uczennic do klasy I w roku szkolnym 2017/2018.

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 71 Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach ogłasza nabór uczennic do klasy I w roku szkolnym 2017/2018. Będzie to już 21 rok działalności naszej Szkoły na rzecz rozwoju koszykarskich talentów w naszym kraju.

Więcej o rekrutacji można dowiedzieć się klikając tutaj

Jubileusz 20-lecia NLO Nr 71 SMS PZKosz

Uczennice SMS PZKosz Łomianki wykonały pierwszy krok w fazie play off 1 Ligi Kobiet pokonując u siebie zespół MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 70 : 56. W pierwszych 5 minutach tego meczu walka była dość wyrówna (7:7, 12:10), ale następne 5 minut pierwszej kwarty to była istna demolka.

Graliśmy bardzo uważnie w obronie i nie pozwalaliśmy przeciwniczkom na łatwe pozycje do rzutu, natomiast w ataku graliśmy bardzo zespołowo i rozważnie, podejmując doskonałe decyzje rzutowe, które co najważniejsze były skuteczne i po pierwszych 10 minutach wynik spotkania był praktycznie rozstrzygnięty (32:12). Jednak niestety następne 20 minut po raz kolejny w tym sezonie pokazał nam, że nie potrafimy utrzymać koncentracji na wysokim poziomie, a co za tym idzie też jakości naszej gry. Trzeba też oddać sprawiedliwość, że ambitny zespół z Bydgoszczy nie odpuścił i w każdej akcji starał się odrobić stracony dystans punktowy. Po 3 kwartach prowadziliśmy już tylko 50 : 42, a na 5 minut przed końcem nasza przewaga zmalała do 3 pkt. (57:54). Ostatnie 5 minut należało znowu do nas, wróciliśmy do swojego rytmu i sposobu gry, dzięki czemu odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo.

SMS PZKosz Łomianki - MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 70 : 56 (32:12, 10:15, 8:15, 20:14)

Punkty dla naszego zespołu zdobywały:

Weronika Nowakowska 14, Anna Makurat 12 (8 zb., 5 as.), Aleksandra Parzeńska 7 (7 zb.), Julia Niemojewska 5, Julia Niełacna 2 - Natalia Ryng 17, Liliana Banaszak 8 (10 zb.), Natalia Gwizdała 3, Karolina Szydłowska 2, Ewa Bacik 0.